Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Neenetsid tähistavad maailma põlisrahvaste päeva

09.08.2007 

Neenetsid tähistavad 9. augustil rahvusvahelist maailma põlisrahvaste päeva, mille kuulutas 1994. aastal välja ÜRO peaassamblee.

Neenetsite aladel Taimõri poolsaarel peetakse põlisrahvaste päeva puhul pidu kontserdi ja rongkäiguga. Maailma kõige põhjapoolsemas linnas Dudinkas avatakse ka legendist pärit tütarlapse kuju, õpitakse tegema neenetsi nukke ja valmistama rahvustoite.

Jamali Neenetsi autonoomse vabariigi Nadõmi rajooni rahvuskülades Nõdas, Noriis ja Kutopjuganis toimuvad pidulikud kogunemised, kontserdid ja konkursid.

Venemaa regionaalarengu minister Vladimir Jakovlev tegi põlisrahvaste päeva puhul avalduse, milles ta kinnitas, et Venemaal tegeletakse igakülgselt põlisrahvaste probleemide lahendamisega, sealhulgas ka rahvusvaheliste projektide raames.

Avalduses on öeldud, et on ette valmistatud föderaalne sihtprogramm Põhja alade, Siberi ja Kaug-Ida põlisrahvaste kaitseks kuni 2015. aastani. Loomisel on ka riiklik süsteem toorainefirmade ja põlisrahvaste suhete reguleerimiseks viimaste järjepideva arengu kindlustamiseks.

Allikas: Norilskije Novosti, Finougor