Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Internetist saab kuulata saamikeelseid raadiosaateid

Soome üleriigiline raadio Yleisradio annab pidulikult teada, et Saami Raadio selle aasta tähis on saamikeelsete raadiosaadete kuulamise võimalikuks tegemine Internetis. Saami Raadio saateid saab kuulata kogu Soomes YLE Areena kaudu.

Programmijuht Ville Valen tõdeb, et Saami Raadio tegevus võimaldab saamikeelsel elanikkonnal kuulata oma raadiokanalit kõikjal ning tänu sellele saab ka YLE oma internetiteenuseid laiendada.

Saami Raadio on Yleisradio üheksas raadiokanal, mis levib Internetis. Areenas on kõik üle-soomelised raadiojaamad. Saami Raadio juht Juhani Nousuniemi ütleb, et üle poolte Soome saamidest elavad hetkel Saami Raadio levialast väljaspool.

Regulaarseid saamikeelseid raadiosaated hakati tegema Soomes juba 60 aastat tagasi. Alguses tehti saateid Oulust, hiljem Rovaniemist. Inarist on saateid tehtud 1970natest alates.

Põhjasaami keelele lisaks teeb Saami Raadio saateid ka inari ja kolta saami keeles. Lisaks uudistele ja päevasündmustele käsitletakse kultuuri, meelelahutust ja tehakse saateid lastele. Taustaks mängib saami muusika.

Areena kodulehelt võib lisaks vaadata saamikeelseid teleuudiseid endale sobival ajal. Oddasat-uudiseid võib vaadata nädala jooksul pärast eetris olemist. Lisaks on Areenas Unna Junnaid - saamikeelne lastesaade.

Info: YLE Areena YLE Sámi Radio