Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Avatakse komi kunstniku Pavel Mikuševi näitus

Esmaspäeval, 5. novembril avatakse komi kunstniku Pavel Mikuševi näitus „Soome-ugri rahvaste maailm” Venemaa Föderatsiooni Suursaatkonna galeriis Tallinnas Pikk t 19 .

Pavel Mikuševi looming kuulub soome-ugri rahvaste taassünnile järgnenud ärkamisaega möödunud sajandi lõpul.

Nii komi, mari, udmurdi kui ka ersamordva kunstis on levinud ekspressiivne rahvuslikul traditsioonil põhinev mütoloogilise sisuga maalikunst, milles kasutatakse ohtrasti vanu rahvuslikke sümboleid, kujundeid, kirju ja märke. Pavel Mikuševi on inspireerinud komide esimene tähestik, mis on soomeugrilaste ainus oma tähestik, loodud 14. sajandil misjonär Permi Stefani poolt. Samas on need iidse mäluga maalid äärmiselt kaasaegse hingega.

Pavel (Paša) Mikušev sündis 1962. aastal Komi Vabariigi pealinnas Sõktõvkaris. Ta on seitsmelapselise pere noorim laps. Komimaal pärib peremärgi noorim poeg ja nii on tema kunstiteoste signeeringu Paša esimene täht isalt saadud peremärgi stiliseering.

Pavel Mikušev lõpetas 1990. aastal Komimaal kõrgema kunstikooli. Ta on töötanud kunstiõpetajana ning erinevate ajakirjade peakunstnikuna. Kunstinäitustega on ta esinenud nii kodumaal, Soomes, Ungaris kui ka korduvalt Eestis.

Näituse korraldajad on Venemaa Föderatsiooni Suursaatkond ja Eesti Tšuvaši Kultuuriselts koostöös Fenno-Ugria Asutusega.

Näitus jääb avatuks 16. novembrini. Galeriisse pääseb tööpäeviti kell 12.00 – 16.00.


Täiendav info:

Iraida Zahharova 56 622473
Näiteid Pavel Mikuševi loomingust