Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ühtne Venemaa jagab Marimaa töökollektiividele valimisjuhendeid

12.11.2007

Mari Eli Vabariigis on presidendi administratsiooni ja oblastivalitsuse töötajad saatnud alates 8. novembrist kõikidesse suurematesse ettevõtetesse Ühtse Venemaa kohaliku osakonna instruktsiooni „Valijatega töötamise kord ettevõtete, organisatsioonide ja asutuste töökollektiivides Riigiduuma 5. koosseisu valimiste eel”.

Ühe ettevõtte juhi sõnul on see paber koostatud valimisaktiivsuse tõstmiseks ning Ühtse Venemaa positsiooni tugevdamiseks. Dokumendis on öeldud, et ettevõtete juhtide eesmärgiks on kujundada Ühtse Venemaa positiivset kuvandit töötajaskonna seas, tagada kollektiivi ühtne toetus Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Mari Eli presidendi Leonid Markelovi valitud kursile ning kindlustada kõikide töötajate osavõtt valimistest.

Ettevõtete juhtidele antakse korraldus luua valimisgrupid ettevõttes töötavatest inimestest ja nende perekonnaliikmetest, keda töötajad kohustuvad valimisjaoskondadesse tooma ja Ühtse Venemaa poolt hääletama panema.

Instruktsioonis on ära määratud ettevõtte vastutavad isikud valimispäeval alates brigadirist ja lõpetades koordineeriva isikuga vastavas ministeeriumis või riigiametis. Väikese valimisaktiivsuse korral peavad vastutavad isikud kohe kontrollskeemi järgi tegutsema hakkama.

Ühtse Venemaa Marimaa osakonna instruktsiooni kohaselt peavad ettevõtete juhid juba eelnevalt kokku leppima koostöös valimisjaoskondadega valimiste päeval.

2. detsembril aset leidvad Venemaa Riigiduuma valimised on esimesed, kus parlament moodustatakse ainult parteinimekirjade põhjal. Valimistele on lubatud 11 parteid. Ühtse Venemaa nimekirja juhib president Putin.

Allikas: Kasparov.ru