Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Krasnojarski eesti keele õpetaja sai ordeni

Eesti suursaadik Venemaal Marina Kaljurand andis üle Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi Helvi Kuusile, kes on aastaid õpetanud Krasnojarskis eesti keelt.

Suursaadik Kaljurand tänas Helvi Kuusi tehtud töö eest ja avaldas lootust, et huvi eesti keele õppimise vastu ei kao. Helvi Kuusi sõnul pole see orden tunnustuseks ainult talle vaid kogu Eesti seltsile Krasnojarski krais, kes on koos käinud ja eesti keelt õppinud.

Ühtlasi tähistati Krasnojarskis ka peatselt lähenevat Eesti Vabariigi 90. aastapäeva. Vastuvõtule olid kogunenud administratsiooni, välisministeeriumi esinduse ja kohalike rahvusseltside esindajad. Lisaks kohtus suursaadik Kaljurand kohaliku välisministeeriumi esindajate ja Krasnojarski admnistratsiooniga.

Suursaadik külastas visiidi käigus ka Siberi setu küla Haidakki. Küla sai hiljuti Siberis tuntuks selle poolest, et küla koolilapsed said kunstibiennaalil oma tööga "Setumaa" Grand prix.

Marina Kaljurand osales Krasnojarski televisiooni populaarses vestlussaates "Köögis", kus tutvustas Eesti jõuluroogasid ja jõulukombeid. Lisaks andis saadik lühiintervjuu telekanalile ORTV.

Allikas: EV Välisministeerium