Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Lõppesid hantide ülestõusust jutustava mängufilmi võtted

10.01.2007

Hantõ-Mansiiskis lõppesid Jeremei Aipini (pildil) romaani põhjal vändatava mängufilmi võtted. Film tööpealkirjaga “Hantide saaga” jutustab Põhja põlisrahvaste ülestõusudest Nõukogude korra vastu.

Romaani “Verise lume jumalaema” ainetel filmilavastaja Oleg Fessenko käe all valmiv film on esimene Aipini ekraniseering ja ühtlasi ka esimene linateos, mis räägib Obi-äärsetest soome-ugri rahvastest hantidest ja mansidest.

Film põhineb möödunud sajandi 30-ndail aastate tõsielusündmustel, mis pole Venemaa ajaloos seni valgustust leidnud – sellest, kuidas põlisrahvad ei tahtnud alluda Nõukogude võimule ja põhjapõtrade kollektiviseerimise nõuetele.

Filmi esimene osa võeti üles novembrikuus Valgevenes, kuna sealsed sood ja metsad meenutavad produtsent Oleg Uruševi sõnul enim Siberi omi. Teise osa filmimine Handi-Mansimaal oli aga paras katsumus. Eritehnika operaator Sergei Borodin nentis, et tehnika töötas -52°С juures oma võimete piiril.

Handi-Mansi autonoomse ringkonna duumasaadiku ja Põhja põlisrahvaste assamblee juht Jeremei Aipin kommenteeris filmi loomist sõnadega, et ta saab aru erinevustest filmi ja romaani vahel, sest kino on kirjandusest hoopis erinev žanr.

Allikas: Vesti-Tjumen

Video