Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Jamali mammutipojast võib saada olümpiatalisman

23.01.2008

Läinud aasta mais Jamali poolsaarelt neenetsite aladelt leitud mammutipojast Ljubast võib saada 2014. aasta Sotši taliolümpiamängude talisman. Tema leiukohaks olnud Juribei jõgi on aga mammuti toetusmeeskonna arvates vääriline kuuluma seitsme Vene ime sekka, kirjutab Sever-Press.

Mammuti olümpiasümboliks kuulutamise nimel käib juba hoogne kampaania, on avatud isegi vastav veebileht. Mammut peaks sümboliseerima Venemaad kui suurt põhjamaist maad.

Viimati tegi mammuti toetuseks loodud organisatsioonikomitee kõigile üleskutse hääletada selle poolt, et üheks Vene imeks kuulutataks Juribei jõgi, kust põdrakasvataja Juri Hudi avastas selle ammusurnud looma jäänused. Peaaegu samast kohast leiti 1988. aastal ka mammutipoeg Maša.

Seitsme Vene ime konkurss korraldati seitsme uue maailmaime konkursi eeskujul. Selle võitjad kuulutatakse välja Venemaa sõltumatuse päeval, 12. juunil.  

Juribei jõgi on eriline selle poolest, et see laieneb suvel vaid mõne päevaga mitme kilomeetri võrra ja sinna on ehitatud Venemaa pikim sild. Jamali elanike jaoks on jõgi elu allikaks, selle ääres poegivad ka polaaraladel elavad loomad ja linnud.

Mammut Maša viibib praegu uuringutel Jaapanis, enne seda hoiti teda Salehardis ja Peterburis. Teadlaste hinnangul on tegemist ligi 37 tuhat aastat vana, kuid erakordselt hästi säilinud mammutipojaga, kes on hukkunud umbes aastavanusena.

Allikas: Sever-Press, Jamaltur