Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Neenetsi ringkonna kuberner võib ametist lahkuda

15.03.2008

Neenetsi autonoomse ringkonna kuberner Valeri Potapenko (pildil) võib lähiajal oma ametist ennetähtaegselt lahkuda, teatab Rosbalt-Sever viitega allikale Venemaa Kirde föderaalse ringkonna esinduses.

Allika sõnul kavatseb Potapenko tagasi astuda pärast Arhangelski oblasti uue kuberneri ametisseasumist ning Arhangelski ja Narjan-Mari uute linnapeade valimist. Vastasel juhul võivad kaks keerulises ühinemisprotsessis olevat regiooni jääda juhtideta ning pinged veelgi kasvada.

Potapenko teatas aga Peterburi ajakirjanikele, et ta ei kavatse erru minna. “Tundub, et keegi lihtsalt soovib seda väga,” sõnas ta.

Arhangelski oblast võttis aasta algusest enda peale suurema osa Neenetsi ringkonna võimuvolitustest ning ka maksud läksid oblasti eelarvesse. Samas ei suutnud oblasti ja ringkonna võimud leida ühist keelt.

Arhangelsk süüdistab Neenetsi ringkonda föderaalsete seaduste sabotaažis, ringkonna juhid kardavad aga majandusliku olukorra järsku halvenemist, sest nafta poolest rikas piirkond on olnud oblastist paremal järjel. Neenetsi ringkonnas tegutseb mitu ühendust, kes kutsuvad üles referendumit korraldama.

Potapenko enda populaarsus on kõige selle tagajärjel järsult langenud. Neenetsi ringkonnas oli hiljutistel valimistel ka madalaim toetus parteile Ühtne Venemaa ja Dmitri Medvedjevile.

Allikas: Rosbalt-Sever