Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Moskva kinnitas maailmakongressi orgkomitee

19.03.2008

Venemaa peaminister Viktor Zubkov kirjutas esmaspäeval alla korraldusele, millega määrati ametisse juuni lõpus Hantõ-Mansiiskis toimuva V Soome-ugri maailmakongressi ettevalmistuskomisjoni liikmed, teatas Venemaa valitsus.

Komisjoni asus juhtima Venemaa regionaalarengu minister Dmitri Kozak (pildil), tema asetäitjateks said Venemaa aseregionaalminister Vitalija Šipova, asevälisminister Aleksandr Jakovenko ja Handi-Mansi autonoomse ringkonna kuberner Aleksandr Filipenko.

Komisjoni liikmeteks arvati veel viis kuberneri: Udmurtia president Aleksandr Volkov, Karjala juht Sergei Katanandov, Mordva vabariigi juht Nikolai Merkuškin, Jamali-Neenetsi autonoomse ringkonna kuberner Juri Nejolov ja Komi vabariigi juht Vladimir Torlopov.

Regiooni esindajatena kuuluvad komisjoni ka Permi krai kuberneri kantselei juht Valeri Suhhih ning Mari Eli vabariigi asepeaminister ja kultuuri-, pressi- ning rahvussuhete minister Mihhail Vasjutin.

Veel kinnitati komisjoni liikmeteks Riigiduuma, Venemaa kultuuri ja meediaministeeriumi, rahandusministeeriumi, siseministeeriumi, FSB, presidendi administratsiooni ja Volga-äärses piirkonnas asuva presidendi esinduse esindajad.

Soome-ugri ühendustest on komisjonis Venemaa soome-ugri rahvaste assotsiatsiooni esimees Mihhail Mosin ja Soome-ugri konsultatiivkomitee esimees ning Komi riiginõukogu esimene aseesimees Valeri Markov.

Teadusringkondade ainsaks esindajaks organiseerimisrühmas on Venemaa Teaduste Akadeemia etnoloogia ja antropoloogia instituudi direktor Valeri Tiškov.

Allikas: GZT.ru