Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Peterburi poliitikud ei taha regioonile Ingeri vabariigi nime

30.04.2008

Venemaa Loode ringkonna ühiskondlik-poliitiline veebileht ZAKS.ru küsis Peterburi poliitikutelt, millist nime nad eelistaksid Peterburi linna ja Leningradi oblasti ühendamisel üheks regiooniks – kas Neeva kraid, Ingeri vabariiki või Isurimaad?

Võimupartei Ühtne Venemaa liige Vladimir Barkanov ütles, et tema ei tunnistaks ühtki teist nimetust peale Neeva krai, kuna just selle jõe ümber keerleb Peterburi ja linna ümbruse majandus.

Tema parteikaaslane Vitali Milonov polnud aga nõus ühegi variandiga ja pakkus omalt poolt välja ajaloolist nimetust Sankt-Peterburgi kubermang. Ingerimaa vastu räägib poliitiku sõnul asjaolu, et selle piirid aga ei ühti praeguse Peterburi ja oblasti piiridega. Isurid on aga väike väljasurev soome-ugri rahvus, kes elab Milonovi arvates üldse Leningradi oblastist väljaspool.

Kommunist Juri Karpenko leidis, et regiooni nimi jääb presidendi otsustada. “Rahvas ei otsusta meil midagi,” nentis ta. Omalt poolt pakkus Karpenko, et ühendregiooni nimi võiks olla seotud Peterburi rajaja Peeter I nimega.

Kompartei liige Vladimir Dmitrijev arvas aga, et lisaks oblastile peaks ka Peterburi tagasi Leningradiks nimetama. “Mis Ingeri vabariik? Neid on üldse alles jäänud kaks ja pool inimest!” pahandas ta ettepaneku peale.

Ühenduse Õiglane Venemaa liige Anatoli Baškirjov pidas õigeks Sankt-Peterburgi nime rõhutamist, sest see linn on tema hinnangul Euroopa keskus. Tema parteikaaslane Zoja Zaušnikova ütles aga, et nimi on teisejärguline, peamine on keskenduda sisuliselt regioonide ühendamisele.

Sama leidis veel üks Õiglase Venemaa liige Anatoli Kosterjov, kes mainib siiski, et Ingeri vabariik on liiga ebavenepärane. Neeva või Balti krai oleks tema sõnul parem.

Liberaaldemokraat Gennadi Ozerovile pole Ingeri vabariik kindlasti vastuvõetav, Neeva krai aga sobib ühendregiooni nimetuseks hästi.

Allikas: ZAKS.ru