Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Marimaa siseministeeriumi raputas korruptsiooniskandaal

19.06.2008

Venemaa presidendi seadlusega Mari Eli Vabariigi siseministri kohalt lahti lastud miilitsa kindralmajor Valeri Krasnov (pildil) oli seotud mitme korruptsioonijuhtumiga, kirjutab portaal News.vMariEl.ru.

Skandaal, mille tulemusena kaotas minister koha ja kahe tema asetäitja vastu algatati kriminaalasjad, sai alguse 2006. aastal erumiilitsa Sergei Moltšanovi kaebusest president Putinile.

Erumiilits andis Venemaa juhtkonnale teada, et minister Krasnov elas aastaid riikliku sanatooriumi neljatoalises luksnumbris tegelikust hinnakirjast ligi sada korda väiksema raha eest, omades samas 217 ruutmeetri suurust tööandja poolt saadud ja hiljem ebaseaduslikult erastatud korterit.

Tollesama kaebuse alusel alustas Venemaa peaprokuratuur kriminaaluurimist petturluses ja teenistusvolituste kuritarvitamises kahtlustatud aseminister Vladimir Militsa vastu. Tema omastas väidetavalt pettusega Moskvas asuva teenistuskorteri pettusega ja kandis oma telefoniarved ministeeriumi kuludesse.

Uurimise käigus tuvastati, et Mari Eli vabariigi siseministeerium tegi asutust kontrollima tulnud Venemaa siseministeeriumi komisjoni liikmetele 40 kingitust, millest igaüks maksis kaks kuni neli tuhat rubla.

Joškar-Olas on algatatud veel viis kriminaalasja, mis uurivad riigi raha omastamist siseministeeriumi töötajate poolt korralduste alusel, millele on valdavalt alla kirjutanud Valeri Krasnov. Tuvastati ka selliseid juhtumeid, et kui ühed miilitsad said kingitusi, siis teiste palkadest võeti raha maha kingituste tegemiseks.

Uueks Marimaa siseministriks saab väidetavalt Tatarstani asesiseministri ametit pidav Artjom Hohhorin.

Allikas: News.vMariEl.ru