Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Maailmakongressi kritiseerinud ersa lehe netiväljanne suleti

30.06.2008

Mordvamaal tegutseva Ersa keele päästefondi ajalehe Erzjan Marstori võrguväljaanne suleti just enne Hantõ-Mansiiskis toimuvat soome-ugri rahvaste maailmakongressi, teatas ersa rahvusaktivist ja ajalehe toimetaja Petrjan' Andju.

Erzjan Mastori toimetuses ei osatud vastata küsimusele, miks pääs lehe võrguversioonile on suletud. Lehele serveriruumi pakkuv Saransk.ru portaal ei andnud teavet mingist tehnilisest probleemist. Ajalehe sulgemisest andis teada iseseisev mari uudisportaal MariUver

Lehe peatoimetaja Jevgeni Tšetvergov (Nujanj Vidjae) rääkis telefoniintervjuus, et lehe internetiteenuse pakkuja VolgaTelecom arutas sulgemist firma juhatuses.

Lehe abipeatoimetja, Ersa keele päästefondi esimees Grigori Mussaljov (Kšumansjanj Pirguž) tõdes, et FSB ei maga.

Mussaljovi arvates takistavad Mordva ametnikud ersa aktivistide pääsu kõikidele avalikele üritustele ja üritavad neid hoida teadmatuses. "Meid on täiesti eraldatud, nii nagu mari aktivistegi," ütles Mussaljov.

Ersa keele päästefondi esimees kritiseeris ka Soomes tegutsevat M. A. Castréni seltsi, mis tema arvates teeb koostööd "rahva reeturi" Mihhail Mossiniga.

Mussaljov on ka päris kindel, et tema telefoni kuulatakse pealt, kuid kinnitas, et ei karda midagi. "Olen internatsionalist ja soovin, et kõik maailma rahvad võiksid elada võrdselt," lausus Musaljov.

Ersa rahvuslased, kelle ideede kandjaks on Erzjan Mastor, saatsid just enne Hantõ-Mansiiski maailmakongressi avaliku kirja Venemaa presidendile Dmitri Medvedevile ning kongressi delegaatidele, kus nad kritiseerisid kongressi tegevust.

Allikas: Kerkko Paananen, Soome-Vene kodanikefoorum