Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Maride püha mägi kingiti ära

28.07.2008

Venemaal Kirovi oblastis Sovetski rajoonis asuv maride tähtsaim pühapaik Tšumbõlati mägi on ühes 150 hektari ümberkaudse maaga läinud Sovetski linna vee- ja kanalisatsioonifirma eksjuhi omandisse, kirjutab ajaleht Vjatski Nabljudatel.

Lehe andmetel sai Nikolai Meškov maad kingituseks vormistatult umbes kümnelt inimeselt, kes olid need omandanud sealse majandi likvideerimisel. Oblastivalitsus kavatses maatükid välja osta, et kaevandada seal killustikku ja ehitada Tšumbõlati mäest kümne kilomeetri kaugusele tsemenditehas.

Tšumbõlati mäe lähedal on mitu leiukohta, kust annab killustikku kaevandada veel umbes sada aastat.

Maa-afääri ilmsikstulek ajas ajalehe andmeil vihaseks koguni Kirovi oblasti kuberneri Nikolai Šakleini enda, kes olevat käskinud kõik asjaolud välja selgitada ja süüdlased vangi panna. Leht kinnitab, et rajoonis käivad kõrgetasemelised kontrollid ja vallandatud on ka Sovetski rajooni administratsiooni juht Nikolai Mihhaljov.

Ka vastne maaomanik Nikolai Meškov oli hiljuti "Vodokanali" direktori kohalt vallandatud väidetavalt purjus peaga autojuhtimise tõttu, kuid ajalehe arvates on sellegi juhtumi taga maatehing.

Allikas: Vjatski Nabljudatel

Loe veel: Maride püha mäe lähedusse rajatakse tsemenditehas