Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Neenetsi põdrakasvatajad jumaldavad Pugatšovat

02.08.2008

Valge ja Kara mere vahel pole Alla Pugatšovast populaarsemat lauljat. Just teda tahaksid tundraelanikud näha ja kuulda põdra päeva pidustustel, annab teada Neenetsi autonoomse ringkonna administratsioon.

"Ma pidasin põdra päeva kunagi Kanini poolsaarel, kus me laulsime öösel läbi kogu Pugatšova repertuaari," meenutab ringkonna kultuuriosakonna asejuhataja Tatjana Kuznetsova,. "Põdrakasvatajad teavad tema laule peast ja armastavad teda meeletult. Ma arvan, et kui Alla Borissovna esitaks oma kandidatuuri tundraülema kohale, siis võiks ta kuberneriks saada."

Põdrakasvatajate pidupäeva eel korraldab autonoomne ringkond igal aastal küsitluse, millist abi nad tahaksid võimudelt saada ja kuidas põdra päeva tähistamist paremini korraldada. Põdrakasvatajad kirjutavad sageli, et tahaksid näha neile esinemas Alla Pugatšovat.

Juba üle 70 aasta augusti esimesel nädalavahetusel tähistatavat põdra päeva peetakse Neenetsi autonoomses ringkonnas neenetsite peamiseks pühaks. Sel päeval teevad põdrakasvatusbrigaadid aastakokkuvõtteid. Korraldatakse ka rahvuslikke spordimänge: visatakse lassot ja hüpatakse üle nartade.

Sellest aastast peale on põdra päev ringkonnas ametlik püha vastavalt autonoomse ringkonna volikogu 13. detsembri otsusele.

Allikas: Neenetsi autonoomse ringkonna administratsioon