Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Koolasaamid valmistuvad oma esimeseks kongressiks

26.08.2008

Saami parlamendi loomise algatusrühm on pidanud viie kuu jooksul viis töökohtumist, kus on arutatud koolasaame puudutavaid probleeme, koostatud pöördumiskirjad tegevvõimudele ja saadetud projektikirjad seaduseelnõude osakonda, teatas rühma juht Aleksandra Artijeva.

Murmanski Põhjala põlisrahvaste keskuse koordinatsioonikogul otsustati ühendada algatusrühma ja Murmanski oblasti saamide 1. kongressi korraldava töörühma töö.

Murmanski oblasti saamide parlamendi loomist on kavandatud juba üle kümne aasta, kuid küsimus on siiani lahtine. Tänavu märtsis kohtusid Murmanskis mitteametlikult saami ühenduste juhid, kes arutasid ühtse saami esindusorgani loomist.

Koolasaamide ühenduse loomist on tagant tõuganud maavarade kaevandamise ja turismimajanduse hoogustumine polaarpiirkonnas, mis on hakanud ohustama saamide traditsioonilist majandustegevust nagu põdrakasvatust, kalapüüki, jahindust ja korilust.

Artijeva kinnitusel kutsub algatusrühm põlisrahvaste poliitilise esindatusega kursis olevaid inimesi nendega ühendust võtma e-posti aadressil: sami dot parliament at gmail dot com

Allikas: b-port.com