Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Markov: komid ei osale McCaini mängudes

12.09.2008

Komi vabariik ei kavatse osaleda Ameerika Ühendriikide presidendikandidaadi John McCaini poliitilistes mängudes, ütles Komi riiginõukogu esimene asespiiker Valeri Markov (pildil) infoagentuurile Rosbalt-Sever.

Ameerika väljaande Online Journal teatel on John McCainiga seotud huvigrupid viidanud võimalusele, et taotlevad Venemaa tegevuse peatamiseks Lõuna-Osseetias ja Abhaasias tema rahvusvabariikide tunnustamist.

Soome-ugri konsultatiivkomitee esimees Markov ütles, et USA neokonservatiivide Venemaa jagamise idee lähtub vaid ookeanitaguste poliitikute kasuahnetest huvidest. Venemaa regioonid on tema sõnul huvitatud eeskätt keelte ja kultuuride arendamisest ning elanud alati sõbralikult koos.

Ühiskondliku liikumise Komi Voitõr esimees Sergei Gabov kinnitas omalt poolt, et Ühendriikide algatus on seadusevastane otsene sekkumine iseseisva riigi asjadesse ja rikub jämedalt rahvusvahelise õiguse norme. „Me ei vaja Ameerika „sõprade” nõuandeid ega kannata välja varjamatut sekkumist meie siseasjadesse suurriigi esindajate poolt, kus koostöö põlisrahvastega on alati lõppenud viimaste jaoks tragöödiaga,” sõnas Gabov.

Venemaa rahvaid iseloomustab Gabovi sõnul see, et nad astuvad kõik koos välisvaenlaste vastu ning lahendavad oma riigi sees kõik sotsiaalsed, majanduslikud ja muud raskused.

Analüütik Paul Goble kommenteerib oma blogis, et Markov oli sunnitud sellist avaldust tegema.

Allikas: Rosbalt-Sever