Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

EL toetab 2,5 miljoni euroga Venemaa soomeugrilasi

27.10.2008

Euroopa Liit kinnitas läinud neljapäeval 2009. aasta eelarve, kuhu hääletati sisse 2,5 miljonit eurot soome-ugri vähemuste tegevuse toetamiseks Venemaal, teatas Katrin Saksa assistent.

Toetus Venemaa etnilistele ja rahvusvähemustele kultuuri, hariduse, meedia ja kodanikuühiskonna arenguks eraldati Eesti, Soome ja Ungari parlamendisaadikute initsiatiivil, kelle eesmärgiks oli toetada just soome-ugri rahvastele suunatud programme.

Katrin Saks avaldas lootust, et Euroopa Komisjon kuulutab lähiajal välja ka konkursi soome-ugri rahvaste toetamiseks mõeldud projektide esitamiseks. "Komisjoni esindajatega lepiti juba kevadel kokku, et rahad hakkavad liikuma Euroopa Nõukogu kaudu ja lisaks suurematele programmidele rahastatakse ka rohujuure tasandilt tulnud projekte. Kahjuks töötab komisjon siiani välja konkursi tingimusi ning eelmise aasta summa on kasutamata," lisas Saks. 

Saks täpsustas, et tegelikult on soome-ugri vähemuste toetamiseks ette nähtud viis miljonit eurot, sest 2,5 miljonit eurot on eelmise aasta eelarve realt kasutamata.

Allikas: Katrin Saksa assistendi pressiteade