Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Nuori Karjala saab 15-aastaseks

11.12.2008

Karjala rahvusliikumise lipulaev Nuori Karjala tähistab neil päevil oma 15. sünnipäeva.

Nuori Karjala alustas tegevust 1993. aastal, kui üle Venemaa kandus rahvusliku ärkamise laine. Petroskoi ülikoolis loodi siis läänemeresoome filoloogia ja kultuuri kateeder ning said võimalikuks kontaktid teiste Venemaa soome-ugri rahvusliikumistega, samuti Eesti, Soome ja Ungari ühendustega.

Organisatsioonile Nuori Karjala pani aluse rühm aktiivseid loomingulisi noori eesotsas Nadežda Kalmõkovaga (end Kuznetsova). Ühenduse peaeesmärgiks sai Karjala põliste soome-ugri rahvaste – karjalaste, vepslaste ja soomlaste – kultuuri ja keele säilitamine.  

Nuori Karjala juhtideks on olnud Nadežda Kuznetsova, Maksim Turenkov, Olga Ogneva, Tatjana Timofejeva ja Jekaterina Maksimova. Alates 2006. aastast juhib ühendust Natalja Antonova.

Ühenduse tööst võivad osa võtta kõik inimesed sõltumata nende rahvusest, poliitilistest eelistustest ja usutunnistusest. Peamiselt on seal aga tegevad tudengid ja noored spetsialistid.

Nuori Karjala on Soome-ugri rahvaste noorteorganisatsiooni MAFUN liige ja ühenduse liikmed on osalenud aktiivselt kõigil soome-ugri maailmakongressidel.

Ühendus tegeleb rahvuslike õhtute, võistluste ja laagrite korraldamisega ning viib läbi etnokultuurilisi, hariduslikke ja kirjastusprojekte.

Allikas: Finnougoria