Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Udmurdi külla tekkis Putini tänav

17.12.2008

Udmurdimaal Kassatkino külas asuvale tänavale anti Venemaa peaministri Vladimir Putini nimi, teatas telekanal Moja Udmurtija.

Nimetu tänav pidi nime saama Krasnogorski rajoonivalitsuse määruse kohaselt, mis sätestas, et 2010. aastaks aset leidvaks rahvaloenduseks peavad kõigi asulate tänavatel olema nimed ja majadel numbrid.

Putini tänava idee peale tuli küla ainus koolilaps, 6. klassi õpilane Larissa. Tema saab tänavu talvel esmakordselt bussiga kooli sõita, sest tänu programmile „Koolitee“ ehitati suvel külla viiv tee. Siiani käis Larissa talvel rajoonikeskuses koolis suuskadega.

Kassatkino külas on ainult neli maja ja vaid kahes neist elatakse. 30 aastat tagasi oli külas aga umbes 40 suitsu ja isegi lasteaed. Külaelanikud loodavad, et Putini tänav meelitab ehk Kassatkinosse rohkem inimesi elama.

Venemaal on juba olemas Putini nime kandev kolhoos, ka Tšetšeenia pealinnas Groznõis asuv prospekt kannab Putini nime. Tavaliselt Venemaal elavate inimeste nimesid siiski uulitsatele ei anta, seda peetakse ülemäärase isikukultuse märgiks.

Allikas: Moja Udmurtija