Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eesti Ingerisoomlaste Liit saab 20-aastaseks

16.01.2009

Eesti Ingerisoomlaste Liit tähistab 1. märtsil oma 20. aastapäeva ingerisoomlaste liikumisele pühendatud konverentsiga Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis.

Üritusel heidetakse pilk ingeri liikumise minevikku, ning ka tulevikku. Liit tahab tänada liikumisest aktiivselt osalenuid seltside endisi ja praegusi esimehi. Esineb Tartu ingerisoomlaste segakoor Kiuru.

25. veebruaril 1989. aastal asutatud Eesti Ingerisoomlaste Liidu peaeesmärgiks on Eesti eri kohtades elavate ingerisoomlaste ühendamine, nende huvide ja õiguste kaitsmine ning liitu kuuluvate kohalike seltside vahelise tegevuse koordineerimine.

Liitu kuulub 11 seltsi, mis paiknevad Tartus, Tallinnas, Pärnus, Rakveres, Jõhvis, Narvas, Viljandis, Haapsalus, Türil, Kehras ja Võrus. Eesti Ingerisoomlaste Liidu esimees on Toivo Kabanen, Soome Vabariigi aukonsul Tartus.

Eesti Ingerisoomlaste Liidu aastapäev on osa ingerisoomlaste liikumise 20. juubeliaasta sündmustest, millest esimene oli mullu juulikuus Tartus korraldatud ingerlaste esimene rahvusvaheline festival INKERI’08. Mullu sügisel sai 20-aastaseks esimene Nõukogude Liidus asutatud ingerlaste ühing, mis loodi Tartus.

Eesti Ingerisoomlaste Liit