Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eesti Ingerisoomlaste Liidu 20. aastapäeva konverents 1. märtsil Tartus

Eesti Ingerisoomlaste Liit tähistab oma 20. aastapäeva konverentsiga Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis pühapäeval, 1. märtsil kell 12.

Üritusel heidetakse pilk ingeri liikumise minevikku, aga ka tulevikku. Liit tahab ka tänada liikumisest aktiivselt osalenuid seltside endisi ja praegusi esimehi. Esineb Tartu ingerisoomlaste segakoor Kiuru.

Eesti Ingerisoomlaste Liit asutati 25. veebruaril 1989. aastal. Liidu peaeesmärgiks on Eesti eri kohtades elavate ingerisoomlaste ühendamine, nende huvide ja õiguste kaitsmine ning liitu kuuluvate kohalike seltside vahelise tegevuse koordineerimine.

Liitu kuulub 11 seltsi, mis paiknevad Tartus, Tallinnas, Pärnus, Rakveres, Jõhvis, Narvas, Viljandis, Haapsalus, Türil, Kehras ja Võrus. EIL esimees on Toivo Kabanen, Soome Vabariigi aukonsul Tartus.

EIL aastapäev on osa ingerisoomlaste liikumise 20. juubeliaasta sündmustest, millest esimene oli mullu juulikuus Tartus korraldatud ingerlaste esimene rahvusvaheline festival INKERI’08. Mullu sügisel sai 20aastaseks esimene Nõukogude Liidus asutatud ingerlaste ühing, mis loodi Tartus.

Kõik huvilised on teretulnud!

Eesti Ingerisoomlaste Liit
Veski 35, 51005 Tartu
Tel. 742 1773
info at inkeri dot ee