Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Setud nõuavad piiriületuskorra lihtsustamist

20.01.2009

Seto Kongressi vanematekogu ei lepi Vene soodusviisade kaotamisega ning nõuab, et piiriäärsetele elanikele väljastataks vähemalt kolm aastat kehtivad piiriületusload, kirjutab Võrumaa Teataja. 

Vanematekogu nõuab, et piirialal ei väheneks nende isikute arv, kellel on õigustatud vajadus ületada piir tasuta või soodustingimustel. Piirist poolesaja kilomeetri kaugusel elavatele inimestele tuleks kogu hinnangul anda vähemalt kolm aastat kehtivad piiriületusload.

Samuti peaksid soodustingimusel peaksid üle piiri saama ka need, kellel on Petseri rajooni asja kinnisvara hooldamise, õpingute, kultuuri-, spordi- ja haridusüritustel kaasalöömise ning kirikukoguduse tegevuses osalemise pärast.

Alanud aastal ei väljastata piiriäärsetele elanikele enam tasuta või poole hinnaga Vene viisasid. Selle asemel pakub Eesti valitud kodanikele Vene viisa maksumuse kompenseerimist, viisa saamisega seotud asjaajamine on jäetud aga inimeste endi hooleks.

Siseministeeriumi teatel kompenseeritakse Vene viisa maksumus neile Eesti kodanikele, kellel elab piiri taga abikaasa või mõni lähisugulane või asuvad seal nende matmispaigad.

Võrumaa Teataja