Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Hõimuklubi 18. veebruaril EKIs, külas János Pusztay

 

Fenno-Ugria Hõimuklubi kevadhooaja esimene õhtu toimub kolmapäeval, 18. veebruaril 2009 kell 17.00 taas Eesti Keele Instituudi saalis.

Hõimuklubi seekordseks külaliseks on nimekas ungari fennougrist, keeleteadlane ja ühiskonnategelane dr. JÁNOS PUSZTAY, kes tutvustab ungarlaste algatatud projekte Venemaa soome-ugri rahvaste toetuseks ning räägib mullu sügisel Balatoni äärde asutatud Collegium Fenno-Ugricum tegevusplaanidest.

Ühtlasi tuleb juttu Pusztay juhatatava Lääne-Ungari ülikooli uralistika õppetooli uurimis- ja kultuurivahetusprogrammidest ning kakskeelsetest raamatusarjadest, mille raames on vahendatud ungarlastele ka eesti uuemat kirjandust. János Pusztay vestleb publikuga eesti keeles.

Kell 18.00 esitleme samas János Pusztay eesti keeles ilmunud luuleraamatut "Talvesina", kuhu on valitud luuletusi autori kolmest ungarikeelsest luulekogust. Raamat ilmub sarjas "Väikeste rahvaste suur kirjandus“ Kirjastuskeskuse väljaandel. Eesti keelde on luuletused tõlkinud Arvo Valton. Raamatu on kujundanud Piret Räni selle sarja raamatute humoristlikus laadis.

Pusztay luuletused räägivad eksistentsi üldistest probleemides konkreetsete eluhetkete kaudu, need on valdavalt lühikesed ja ühele kujundile rajatud filosoofilised vastandused, sageli luulepäraselt mõistatuslikud.

Hõimuklubi õhtutele on oodatud kõik huvilised, sissepääs tasuta.

Lähem info:
Fenno-Ugria Asutus
Tel 6445119