Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Kalevala päev 25. veebruaril vanalinna muusikamajas

Hõimuõhtute sarjas korraldavad Soome Instituut, Fenno-Ugria Asutus ja Soome Suursaatkond 25. veebruaril kell 18.00 Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus tn 16c) Kalevala päeva tähistamise.

Teatavasti peetakse Kalevala päeva Soomes rahvuseepose Kalevala auks ja sel päeval heisatakse ka lipud. 

Meie tähistame Kalevala päeva piduliku õhtuga. Teemakohase kõnega esineb Kirsti Mäkinen (Kalevalaiset Naiset). Temalt ka huvitav pildiprogramm. Tuntud etleja Esa Saario esitab katkendi eeposest ja teda intervjueerib Kalevala teemadel teatriteadlane ja lavastaja Terttu Savola. Soome Instituudi juhataja Jaana Vasama võtab üles ühislaulu. Etteastete vahel saab kuulata kitarrimuusikat Tiit Petersoni esituses. Õhtut lõpetava traditsioonilise soome kohvi ja kõige muu suupärase eest hoolitseb Soome Suursaatkond.

Pärast hõimuõhtut algab kell 20.00 tantsuklubi üritus, kus saab loodetavasti õppida ka mõnda soome seltskonnatantsu.

Kirsti Mäkinen on endine haridusnõunik ja emakeele ja kirjanduse õpetaja, samuti pikaajaline toimetajate koolitaja. Andeka sõnakasutajana on folkloristiharidusega Mäkinen pälvinud Larin Paraske auhinna.

Esa Saario, tuntud näitleja on mänginud Soome Rahvusteatris ja mitmetes filmides ning TV-sarjades. Etlejana teenis ta ära president Lennart Meri erilise imetluse.

Terttu Savola omandas teatrialase hariduse Viinis. Ta on olnud Soome Rahvusteatri dramaturg. Savola on tõlkinud kümneid näidendeid inglise, prantsuse, saksa ja eesti keelest, kirjutanud näidendi Noor Mannerheim ning teinud arvukalt dramatiseeringuid. Ta on lavastanud ka Eesti teatrites (H. Ibseni Nukukodu praeguses Tallinna Linnateatris ja A. Strindbergi Isa Eesti Draamateatris).

Tiit Peterson õppis kitarrimängu Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, täiendas end Moskvas professor Juri Judini, hiljem kuubalase Leo Brouwer’i ja argentiinlase Roberto Ausselli juhendamisel. Esinenud solisti ja kammerpartnerina paljudes Euroopa maades. Tema mängus tõstetakse esile kõlakultuuri, virtuoosset tehnikat ning head stiilitunnetust.

Jaana Vasama juhib Soome Instituuti alates 2005. aastast. Vasama on pedagoogikadoktor ja saanud ka muusikahariduse.