Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Permikomi kultuuriasutused on sulgemisohus

12.03.2009

Läinud nädalal kohtus Permi krai Permikomi ringkonna asjade minister Igor Bõkariz nelja Kudõmkari kultuuriasutuse juhtidega, pärast mida hakkasid levima kuuldused nende likvideerimisest või ühendamisest, kirjutab ajaleht Permskije Novosti.

Kuulduste kohaselt ühendatakse kolm õppe- ja neli kultuuriasutust, nende seas Permikomi raamatukirjastus, rahvusansambel Šondiban, rahvuskultuuri keskus ja ringkonna kinokeskus.

Ajalehe teatel said kultuuriasutused kätte restruktureerimisplaani, mille kohaselt tuli tuleviku üle otsustada paari tunni kuni ööpäeva jooksul.

Plaan võimaldas valida, kas asutused ühinevad või lähevad üle munitsipaalomandisse, kuid viimane variant ei ole kohalike sõnul mõeldav rahapuuduse tõttu.

Permikomi rahvusaktivistid võtavad kultuuriasutuste kinnipaneku ohtu kallaletungina rahvuskultuurile ja saadavad abipalvekirju kohalikele võimudele, Moskvasse ja soome-ugri riikidesse, juhtimaks tähelepanu vähemusrahvuste ja inimõiguste rikkumisele.

Nende sõnul on komi keele ja kultuuri olukord pärast Permikomi ringkonna liitumist Permi kraiga 2005. aastal tunduvalt halvenenud.

Permskije Novosti

Loe veel: Permikomid paluvad soomeugrilastelt abi