Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Maailmakongressil osaleb üle 600 soomeugrilase

15.-19. augustini Tallinnas toimuval soome-ugri rahvaste IV maailmakongressile on registreerunud 630 osalejat 11 riigist. Kongressi avaistungil esinevad Eesti president Arnold Rüütel, Soome president Tarja Halonen ja Ungari president Ferenc Mádl.

"Venemaa rahvaloenduse andmed näitavad, et meie idapoolsete hõimurahvaste arvukus on 1989. aastast vähenenud poole miljoni (ühe seitsmendiku) võrra. Siiski ei ole see protsess pöördumatu. Maailm on muutunud avatumaks ja suhtlemisaltimaks. Infovahetust ei saa enam takistada. See on väikerahvaste jaoks soodne olukord. Soomeugrilased peavad õppima uutes tingimustes oma keelt, kultuuri ja identiteeti säilitama," ütles maailmakongressi peasekretär Andres Heinapuu.

21 soome-ugri rahvusorganisatsiooni on kongressile volitanud 303 delegaati, lisaks on registreerunud 305 vaatlejat ja kutsutud 22 külalist - kokku 630 inimest. Kolm rahvast (bessermanid, vadjalased, jazva komid) esindatud vaatlejatega.

Delegaadid on pärit 11 riigist: Venemaalt, Soomest, Ungarist, Rootsist, Norrast, Lätist, Slovakkiast, Kanadast, Rumeeniast, Ukrainast ja Eestist.

Kõige rohkem rahvast tuleb kongressile Venemaalt: 458 inimest, neist delegaate 212.

_________________________________________

TÄHELEPANU, AJAKIRJANIKUD!

Olete oodatud soome-ugri IV maailmakongressi teemasid ja eesmärke tutvustavale pressikonverentsile esmaspäeval, 16. augustil kell 13.00 Viru konverentsikeskuses.

Pressikonverentsil esinevad maailmakongressi peasekretär Andres Heinapuu, Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee esimees Valeri Markov ja plenaaristungi ettekandja professor János Pusztay.

Tuletame ühtlasi meelde, et turvameetmete tõttu palume kongressi tööst osa võtta soovivatel ajakirjanikel eelnevalt akrediteeruda, kaasa võtta pildiga isikut tõendav dokument (muidu sisse ei saa) ja valmistuda metalliotsimiseks.

Lähem info:
Andres Heinapuu
Soome-ugri rahvaste IV maailmakongressi peasekretär
tel 644 2222