Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Täna algab soome-ugri rahvaste IV maailmakongress

Täna on Tallinna saabumas kõik soome-ugri rahvaste IV maailmakongressil osalejad. Kongressi programm algab täna kultuurisündmustega Tallinnas Tammsaare pargis ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumis, homsel avaistungil Estonias osaleb nii Eesti, Soome kui ka Ungari president.

Täna hommikul päikesetõusu ajal peeti Siniallikatel omausuliste soomeugrilaste palvus. Kell 12 toimub Tallinnas Pühavaimu kirikus oikumeeniline jumalateenistus.

Kell 13 mängivad kongressi Tallinnas Tammsaare pargis lahti eesti pärimusmuusikud Igor Tõnurist, Kandlekoda, Siidisõsarõ jt.

Maailmakongressi avaüritus kõigile osalejatele algab vabaõhumuuseumis täna kell 17 rukkimaarjapäeva tähistamisega. Kell 18 saab kiigeplatsil kuulata hõimurahvaste pärimusmuusikat. Kell 18-20 musitseerivad Sutlepa kabelis Sofia Joons ja Toivo Sõmer ning kell 20 algab simman ansambliga Kihnu Poisid. Vabaõhumuuseumi soomeugrilisele õhtule on tulemas ka Eesti president Arnold Rüütel ja Ungari president Ferenc Mádl.

Nii tänastele kui ka kõikidele järgnevatele kongressi kultuurisündmustele on oodatud ka linnarahvas ja külalised. Esmaspäevast kolmapäevani on Tammsaare pargis kell 13-15 päeva tantsud, kell 19 algavad soomeugrilised õhtukontserdid.

_________________________________________

TÄHELEPANU, AJAKIRJANIKUD!

Olete oodatud soome-ugri IV maailmakongressi teemasid ja eesmärke tutvustavale pressikonverentsile esmaspäeval, 16. augustil kell 13.00 Viru konverentsikeskuses.

Pressikonverentsil esinevad maailmakongressi peasekretär Andres Heinapuu, Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee esimees Valeri Markov ja plenaaristungi ettekandja professor J?nos Pusztay.

Tuletame meelde, et turvameetmete tõttu palume kongressil töötamiseks akrediteeruda ja kaasas kanda pildiga isikut tõendavat dokumenti. Akrediteeritud ajakirjanikud saavad kongressile registreeruda pühapäeval, 15. augustil kella 12-st Viru konverentsikeskuses ja esmaspäeval, 16. augustil kella 10-st Estonia kontserdisaali fuajees.


SOOME-UGRI RAHVASTE IV MAAILMAKONGRESSI PRESSIESINDAJAD:

Kirsti Ruul (eesti, soome, inglise keel)
(+372) 508 8313

Johanna Sarjas (soome, inglise, rootsi, hispaania, prantsuse keel)
(+358) 40 588 3929
johanna dot sarjas at stt dot fi

Valeri Kalabugin (eesti, vene, inglise keel)
(+372) 526 8454
valeri at ngonet dot ee