Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Hõimuklubis on soome kirjandusteadlane Kari Sallamaa

02.04.2009

Reedel, 3. aprillil kell 17.00 leiab Soome Instituudis (Tallinn, Harju tn 1, Kirjanike maja II korrus) aset järjekordne Fenno-Ugria hõimuklubi õhtu, mille korraldavad Fenno Ugria Asutus ja Soome Instituut.

Külas on Oulu ülikooli kirjandusprofessor ja soome-ugri liikumise toetaja KARI SALLAMAA, kelle ettekanne "Sügavusest ma hüüatan, Uralia" keskendub soome-ugri rahvastele ja nende taassünni võimalustele rahvaste koostöö kaudu.

Sallamaa räägib soome-ugri koostööorganisatsioonide olulisusest, noorsooühingust MAFUN, tudengite kongressist IFUSCO ja soome-ugri kirjanduste assotsiatsioonist AFUL, mille esimees on Arvo Valton. Samuti peatub ettekanne Kesk-Venemaa soome-ugri ja turgi rahvusorganisatsioonide koostöölepingul ja selle platvormil Idel-Ural.

Pikemalt kirjeldab Sallamaa Tartus kakskümmend aastat tagasi loodud etnofuturistlikku liikumist, mis on levinud mitme Venemaa sugulasrahva hulka, eriti aga Udmurdimaale, kus kõik noored intelligendid on etnofuturistid.

Õhtu lõpul tuleb esitlusele ka Sallamaa uue etnofuturistliku luulekogu "Tiibklaveri kaanele kirjutatud loits" eestikeelne väljaanne Jaan Õispuu tõlkes.

Hõimuklubi õhtutele on oodatud kõik huvilised, sissepääs tasuta.

Lähem info:
Fenno-Ugria Asutus
Tel 6445119

www.fennougria.ee