Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Taimõri võimud ei lasknud põdrakasvatajaid kongressile

07.04.2009

Venemaal Taimõri poolsaarel Dudinkas toimunud Taimõri põdrakasvatajate 2. kongress muutus võimude vastasseisu tõttu farsiks, teatas Taimõri põliste väikerahvaste assotsiatsiooni president Nikolai Maimago.

Maimago kinnitusel ei lasknud põlisrahvaste ameti töötajad ühiskondlike ühenduste liikmeid, põdrakasvatajaid ja veterinaare isegi hoonesse, kus kongress aset leidis.

Taimõri neenetsite liidu esimees Valeri Salinder (alumisel pildil) läks linnaväljakule võimude vastu meelt avaldama, kuid ta viidi sealt miilitsasse. Ta nõudis põdrakasvatajate seaduse vastuvõtmist ja Taimõrile rahvusliku ringkonna staatuse andmist.

Taimõri rajooni juht Sergei Baturin võttis ettevaatusabinõud käsitlusele seetõttu, et kongressil osalenud Krasnojarski krai volikogu liikmed ei kuuleks põdrakasvatajate muredest, väitis Maimago.

Tema sõnul suhtub rajoonijuht põlisrahvastesse halvakspanuga, viimaste esindajad ei pääse võimude jutule ega oma võimalust oma probleemidest kohalikus ajalehes kirjutada.

Põdrakasvatajaid ei lasta nende riietuse pärast linna kohvikutesse ega taksoga sõitma, kaebas põlisrahvaste esindaja ka Fenno-Ugria Asutusele saadetud kirjas.  

Finougor