Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Pihl ja Padar arutavad Setumaal viisamuresid

10.04.2009

Sotsiaaldemokraatide esimees siseminister Jüri Pihl ja rahandusminister Ivari Padar (pildil) külastavad täna Setumaad, et kuulata kohalike inimeste muresid seoses piiriületusprobleemidega, mis kerkisid esile tänavu jaanuaris.

„Meile on äärmiselt tähtis, et piiriprobleemid oleksid lahendatud,“ kommenteeris sotsiaaldemokraatide värske esimees ja siseminister Jüri Pihl tänase kohtumise eesmärki. “Siseministeerium on omalt poolt teinud kõik, et inimesed saavad üle piiri käia näiteks omaste haudu külastamas ka ühtses Schengeni õigusruumis,“ lisas Pihl.

Selle aasta 19. jaanuaril lõppes seni kehtinud lihtsustatud kord, mille alusel piiriäärsed elanikud said tasuta või tasulised soodusviisad. Et Venemaal elavaid lähedasi ja matmispaiku külastavate inimeste kulutusi leevendada, töötas siseministeerium välja vastava kompensatsiooniskeemi.

Sõltuvalt külastatavast piirkonnast tuleb viisakompensatsiooni taotlused esitada kas Ida-Viru või Võru maavalitsusele. Taotluste esitamise tähtaeg on 30. juuni. Selleks ajaks tuleb oma soovist teada anda nii nendel inimestel, kes soovivad lähiajal kompensatsiooni kätte saada kui ka nendel, kel on kavas sõita alles aasta lõpus.

Inimesed, kes külastavad abikaasat, lähisugulasi või nende matmispaiku Venemaa Föderatsiooni Pihkva oblasti Petseri linnas või Petseri rajooni Irboska, Krupa, Kulje, Laura, Uue-Irboska, Pankavitsa või Petseri vallas, peaksid oma taotlusega pöörduma Võru Maavalitsusse.

Inimesed, kes külastavad aga abikaasat, lähisugulasi või nende matmispaiku Leningradi oblasti Slantsõ rajooni Zagrive vallas, Kingissepa rajooni Bolšelutski ja Kuzemkino vallas ning Ivangorodi linnas, peaksid pöörduma Ida-Viru maavalitsusse.

Sotsiaaldemokraatlik erakond