Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Udmurdi ansambel Tõloburdo esineb Mooste festivalil

22.04.2009 

Põlvamaal Moostes toimuva 10. Eesti rahvamuusikatöötluste festivali esimesteks väliskülalisteks on Udmurtiast pärit tüdrukuteansambel Tõloburdo.

Udmurdid konkureerivad koos eesti muusikutega võistluskontserdil 1000 euro suurusele peapreemiale.

1999. aasta sügisel Ižkaris loodud Tõloburdo(Tulitiiblind) viljeleb traditsioonilise muusika töötlusi, folki ja etnojazzi.

Tõloburdo repertuaari kuuluvad udmurdi rituaalsed laulud, Venemaa erinevate piirkondade rahvalaulud ning ka teiste rahvaste traditsionaalsed laulud (Gruusia, Inglismaa, Iirimaa, Prantsusmaa, Jamaika, Soome), samuti tuntud poplaulude töötlused etnilises võtmes.

Oma ansambli kirjelduses rõhutavad tüdrukud, et etnilisus on nende keskne tunnusjoon. "See toob meid tagasi kultuuri juurte juurde. See aitab meil otsida pärimusliku muusika lätteid, mille tulemusel sünnivad uue kõlaga helid ja muusikalised vormid. Meie ansambli peamiseks tunnusjooneks on vokaalsed töötlused, mis otsivad ja kompavad hääle piire. “
 
Tõloburdo täispikka kontserti saab kuulata reedel, 24. aprillil kell 18 Mooste veskiteatris, lisaks esinevad nad ka Kauksi ja Mooste koolis ja festivali võistluskontserdil. 
 
10. Eesti rahvamuusikatöötluste festival