Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ižmakomide juurde lendas UFO

22.10.2009

Eelmisel laupäeval kukkus Komimaal Ižma rajoonis Pil-Jegori küla lähedal alla tundmatu lendav objekt, pauku oli kuulda üle saja kilomeetri kaugusele. Rajoonivalitsuses arvatakse, et tegemist oli tõenäoliselt meteoriidiga.

Kuigi ižmakomide asualale võivad kukkuda ka rakettide eemalduvad osad, lükkab ižmakomide ühenduse Izvatas asejuht Nikolai Rotšev selle versiooni ümber. Tundmatu objekt lendas tema sõnul kagust loodesse, Plessetskist startivad raketid kulgevad aga läänest itta.

Rajoonivalitsuse juht Pjotr Ditjatev võttis enda sõnul ühendust tsiviilkaitse eest vastutava ametkonnaga, kust kinnitati, et mingeid rakette pole sellel perioodil välja lastud.

Ka ei tekita rakettide eemalduvad osad nii hirmsat lärmi ja helendust. Pealtnägijate kinnitusel läks taevas enne suurt pauku mõneks sekundiks täiesti valgeks.

Rotšev kohtus inimestega, kes olid tundmatu objekti maandudes paadiga jõel olnud. Nemad kinnitasid, et nende peade kohalt lendas üle kera, mis kukkus metsa, seejärel kõmatas hirmus pauk. 

Postimehe teatel olevat kummalist taevas liikuvat objekti nähtud eelmisel nädalal ka Soomes.  

Бизнес-новости Республики Коми: В Ижемском районе упал объект, который никто не опознал

Elu24: Soomes kukkus möödunud nädalal UFO alla?