Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Liivi lipu päev Vanalinna Muusikamajas 13. novembril, esineb Nurmorkestõr

Fenno-Ugria hõimuõhtu LIIVI LIPU PÄEV

Reedel, 13. novembril kell 18.00 Tallinna Vanalinna Muusikamajas.

Liivlastest räägib ja liivi lugusid mängib liivi noorteansambel Nurmorkestõr. LIIVI LIPP
Liivi rahvuslipp pühitseti 18. novembril 1923. aastal Irē kirikus. Liivi lipu värvid on roheline-valge-sinine. See sümboliseerib randa, nagu seda oma paadist näeb kalamees: roheline mets, valge liiv ja sinine meri.  


NURMORKESTÕR
Tegemist on üsna värske liivi noorteansambliga, kuhu kuulub kümme 16-31-aastast muusikut. Neist vanim on Eestiski tuntud Julgī Stalte, kes sai tuntuks eesti-liivi ansambli Tuļļi Lum solistina. Lisaks Julgīle on ansamblis veel kaks tuntud liivlast: Dāvis Stalts ja Jānis Mednis.

Ansambli liikmed osalevad Liivi Fondi tegevuses eesmärgiga taaselustada liivi keelt ja kultuuri nii Lätis kui ka Eestis ja Soomes.

Ansambli repertuaaris on nii vanu kui ka uusi liivikeelseid laule. Vanadele liivi lugudele annab ansambel väga huvitava ja sooja omapoolse tõlgenduse ja kõla. Nurmorkestõr on kontserte andnud peamiselt Lätis, Eestis ja Soomes. Tänavu märtsis esines ansambel ka Tartu Ülikooli Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuses.

Tallinna tuleb esinema kuus noort muusikut: Linda Zonne, Monta Kvjatkovska, Reinis Zumbergs, Jānis Mednis, Dāvis Stalts ja Julgī Stalte.