Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eesti mäluvaramu ootab mälestusi Soome-reisidest

23.11.2009

Soome riigilippKuni 1. detsembrini koguvad Eesti Kirjandusmuuseum ja Soome Instituut lugusid teemal "Minu mälestuste Soome", et täiendada meie rahvuslikku mäluvaramut. Sarnaselt talletatakse praegu Soomes mälestusi soomlaste Eestis-käimistest.

Võistluse korraldajad ootavad eelkõige mina-vormis kirjatükke, mis kajastaksid Soome ja soomlaste tähendust eestlaste jaoks, reisijuhtumisi ja muid mälestusi.

Varasemal ajal on Soome olnud sageli eestlaste esimene kontakt välismaaga, vabaduse ja jõukuse sümbol, kuhu minekuks tuli läbi murda nõukogude bürokraatia müürist. Hiljem, 1980ndatel sai sellest värviline ihalustemaa, mis oli põhjaeestlastele tuntud teleaknast. Soome pääsenu sai tunda vabaduse magusat maitset, imetleda külluslikke poelette ja mõelda oma tühjade taskute peale.

1990. aastate alguses muutus reisimine massiliseks – kes pääses Soome õppima, kes käis maasikaid korjamas, kes tuli koju mikrouuniga, kes hoopis kotitäie raamatutega. Soomes mittekäinud said teha nalju stiilis "mina olen viimane eestlane, kes pole veel Soomes käinud".

Täpsem võistluse juhend