Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Tartus tähistatakse pidulikult Soome Vabariigi aastapäeva

04.12.2009

Tartus tähistatakse Soome iseseisvuspäeva üritustesarjaga, mis kulmineeruvad aktuse ja kontserdiga pühapäeval, 6. detsembril kell 11 Tartu Ülikooli aulas.  

Aastapäeva puhul peab aulas piduliku kõne Euroopa Parlamendi roheliste fraktsiooni liige Heidi Hautala, kes räägib teemal "Eesti ja Soome Euroopa Liidu uues välispoliitikas". 

Kõnele järgneb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Jaakko Ryhäneni õpilaste kontsert. Kadri Kipper, Aleksander Arder, Koit Soasepp ja Piia Paemurru esitavad Merikanto, Kuula, Mozarti, Tambergi ja Kapi loomingut. 
 
Tartu õnnitleb Soomet Sibeliuse "Finlandiaga", mis kõlab raekoja tornist 6. detsembril pärast kella kaheseid kellalööke. Soome sünnipäevale eelneval päeval, 5. detsembril kell 15 esitleb Imbi Paju Tartu Linnamuuseumis oma uut dokumentaalfilmi "Soome lahe õed", mis kõneleb Eesti ja Soome naiskodukaitsjatest.
 
Soome Vabariigi Kaitseministeerium autasustab Lõuna-Eesti soomepoisse teenetemärkidega ja pakub neile piduliku lõuna, kus pakutakse marssal Mannerheimi lemmikroogi.
 
Soome Vabariigi aastapäevaga lõpeb ka Eesti Kirjandusmuuseumi ja Soome Instituudi mälestuste kogumise võistlus, kuhu saadeti kirjatükke eestlaste esimestest reisidest Soome. Selleteemalisi mälestusi ootab muuseum ka edaspidi.
 
Soome Instituut