Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Komimaa saab uue komist juhi Vjatšeslav Gaizeri

06.01.2010

Venemaa president Dmitri Medvedev esitas Komi vabariigi riiginõukogule ettepaneku nimetada regiooni uueks juhiks Vjatšeslav Gaizer.

Gaizer (43) vahetab parlamendi heakskiidu korral välja Komimaa praeguse juhi Vladimir (Öl'öksan Volod') Torlopovi, kes valitseb vabariiki alates 2002. aastast.

Nii Gaiser kui Torlopov on rahvuselt komid, seega jääb Komimaa ainsa soome-ugri regioonina põlisrahvuse esindaja juhtida. Komimaa kõrgeima võimuesindaja nimetus ei ole ei president ega kuberner, vaid ongi "Komi vabariigi juht".

1966. aastal Komimaal Inta linnas sündinud Vjatšeslav Gaizer töötas siiani Komi vabariigi juhi esimese asetäitjana. Vabariigi valitsuses on ta alates Torlopovi ametissesaamisest 2002. aastal.

Gaizer lõpetas 1991. aastal Moskva majandus- ja statistikainstituudi automatiseeritud juhtimissüsteemide erialal. 1999. aastal sai ta samast instituudist veel rahanduse ja krediidi alase diplomi. Praeguse nimega Moskva riiklik majandus-, statistika- ja informaatikaülikool on üks Venemaa juhtivamaid majanduskõrgkoole.

Pärast kõrgkooli lõpetamist alustas Gaizer tööd panganduses, töötades algul Menatepi Komimaa esinduses, seejärel Komibankis ja viimaks Komsotsbanki juhatuse esimehena.

2002. aastal sai temast Komi vabariigi esimene aserahandusminister, 2003. aasta mais aga juba rahandusminister. Veel aasta hiljem nimetati Gaizer ühtlasi ka Komi vabariigi asejuhiks ja mullu esimeseks asejuhiks-rahandusministriks.

Gaizer on abielus, peres kasvavad poeg ja tütar.


ИА REGNUM: Вячеслав Гайзер заменит Владимира Торлопова на посту главы Республики Коми

РИА Новости: Вячеслав Гайзер. Биографическая справка