Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Kosmoseväeosa sai komi sümboliga lipu

08.01.2010

Põhja-Komimaal Petšoras tegutsev Venemaa kosmoseväe väeosa №96876 sai aastalõpul endale uue lipu, mille üheks sümboliks on ka mütoloogiline komi päike.

Väeosa asekomandör Vitali Belozjorov rääkis portaalile Finougor.ru, et komi märk sümboliseerib nende asukohta.

Tema sõnul on uue valge lipu keskmes tammelehtedega ümbritsetud punane ring, mille sees särab väeosa embleemina komi maausu päikesesümbol. Lipu nurki ehivad kosmoseväe märgid.

Venemaa kaitseministeeriumi sümboolikateenistus kiitis kõik lipul olevad sümbolid heaks.

Komi mütoloogiast tuntud sõna šondiban tähendab õieti „päikesepalgelist” ja seda kasutati teadjate väitel vaid jumalikkuse kirjeldamiseks.

Polkovnik Belozjorov selgitas, et väeosa kasutas seni nõukogudeaegset 1985. aastast pärit punalippu. Ent nüüd on tema sõnul armee moraalne pale muutunud ja kõik väeosad saavad uued lipud, mis kannavad nii uusi kui ajaloolisi sümboleid.

Polkovnik rääkis, et lipu varda külge kinnitamise tseremooniast võttis osa terve väeosa ja parimad sõjaväelased kuni ajateenijateni said oma naela varda sisse lüüa. See pidi sümboliseerima, et vastutus ei lasu mitte üksnes komandöril. Lipu pühitses ka õigeusu vaimulik.

Liputseremoonial osales ka Petšora rajooni juht Vassili Torlopov, kes kiitis sõjaväelasi Venemaa kaitsmise eest põhjast.

Komi sümboliga lipu saanud väeosa kuulutati mullu Venemaa kosmoseväe parimaks üksuseks. Venemaa kosmosevägi loodi 2001. aastal, tegelemaks sõjaliste operatsioonidega ilmaruumis. Wikipedia andmetel on Venemaa kosmoseväe käsutuses sada kosmoseaparaati, neist 40 satelliiti on puhtalt kaitseotstarbelised.

FINUGOR.RU: В Печоре военная часть Космических войск РФ получила знамя с коми языческой символикой

Актуальные комментарии: Лазеры в космосе