Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Saami õhtu 7.02 kell 15.00 Vanalinna Muusikamajas

PRESSITEADE
MTÜ FENNO-UGRIA ASUTUS
04.02.2010

 

Fenno-Ugria Asutus koostöös Kuningliku Norra Suursaatkonnaga korraldab pühapäeval, 7. veebruaril kell 15.00 Tallinnas Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) saami õhtu.

Külla tuleb Ánde Somby Norrast, kes räägib kaugel Põhjalas virmaliste ja keskööpäikese valguses elavatest saamidest, jutustab lugusid ning joiub. Kuulajad saavad õppida joiguma ja pärida kõike saamide eluolu kohta. Saami õhtu laulud ja jutud on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Maitsta saab ka saami suupisteid.

Ánde Somby on Tromsö ülikooli õigusteaduste doktor, kes uurib õigusfilosoofiat ja põlisrahvaste õigusi. Ta korraldab ka saami kultuurifestivali Riddu Riđđu, tegeleb kunstiga ja musitseerib saami ansamblis Vajas.

Saami õhtu jätkab Fenno-Ugria soome-ugri rahvuspühasid tutvustavat sarja Vanalinna Muusikamajas. Üritus on tasuta, kõik huvilised on oodatud.

Saamid tähistavad 6. veebruaril oma rahvuspüha, millega meenutatakse 1917. aastal kokku tulnud esimest saami kongressi. See kongress pani aluse saamide riigipiiridest sõltumatule ühistööle ja väljendas esmakordselt saami rahva ühtsust.

Saamid, keda on kokku umbes sada tuhat, elavad Soome, Norra, Venemaa ja Rootsi põhjapiirkonnas. Soome-ugri keelte hulka kuuluvad saami keeled on läänemeresoome keelte kõige lähimad sugulaskeeled.

Lisainfo:
Kadi Raudalainen
Jaak Prozes
Fenno-Ugria Asutus
tel 6445155, 6445119