Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Helsingis avab sügisel uksed Eesti maja

26.02.2010

Helsingi linnavalitsus otsustas avada sügisel Viro-keskuse – Eesti maja, kuhu saavad kolida olulisemad Eesti-Soome kultuuri-, haridus-, turismi- ja majandussuhteid korraldavad organisatsioonid.

Eesti Majas hakkavad töötama Eesti Instituut Soomes, Tuglase selts ning selle hallata olev Balti raamatukogu, EASi Helsingi esindus ja muud Eesti–Soome suhetega tegelevad asutused.

"Eesti majaga loodame luua ka kohalikele pidevalt Soomes elavatele eestlastele oma maja, kuhu nad on alati teretulnud ja kus me pakume neile Eesti kultuuriga seotud sündmusi, üritusi, koolitusüritusi, konverentse, muusikaüritusi," rääkis Soome Eesti instituudi juht Grete Ahtola ERRi raadiouudistele.

Lisaks ligi 30 tuhandele Helsingi piirkonnas elavale eestlasele on Eesti maja mõeldud ka soomlastest Eesti sõpradele. Majas on ruumi näituste eksponeerimiseks, muusikaürituste korraldamiseks, koosolekute, seminaride ja koolitusürituste pidamiseks. Kompleksi juurde kuulub ka vabaõhuürituste korraldamiseks sobilik väljak.

Helsingi Eesti Maja asub kesklinna lähedal Suvilahtis. See piirkond on Helsingi linnavalitsuse arendatav loovtööstuse kants, kus juba praegu tegutseb kümneid kunstistuudioid ja muid kultuuriasutusi.

Eesti Instituudi direktori Mart Meri sõnul on Helsingi linnapea Jussi Pajunen hea Eesti sõber. "Helsingi Eesti Majast on kõneldud aastaid. Nagu ka vastupidi – Soome majast Tallinnas. Nüüd oleme jõudnud esimese tulemuseni," ütles Meri, kelle hinnangul on avatav Eesti maja oluline teetähis Eesti–Soome suhetes.

ERRi raadiouudis