Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Setu meeskoor Liinats'uraq on kontsertreisil Udmurtias

17.03.2010

Setu meeskoor Liinats'uraq on 17.–22. märtsini külas Udmurdimaal, kus ta annab muu hulgas ühiskontserdi koos kuulsate Brangurti küla memmedega.

2000. aastast Tartus tegutsev meesansambel alustabki oma Udmurdimaa kontsertreisi Brangurti (vn Buranovo) külast, kust on pärit hiljuti Eurovisiooni Venemaa eelvoorus kolmanda koha pälvinud eakate naiste ansambel.

Mõlemad kollektiivid esinevad ühiskontserdil, järgmisel päeval aga osalevad Liinats'uraq' mehed rahvusturismi ekspertidena ümarlaual Buranovo–300, mis on pühendatud küla 300. aastapäevale.

Seejärel oodatakse setu mehi Udmurtia Rahvaste Sõpruse Majja maailma rahvaste muusika töötuppa. Seal kohtuvad nad noormeeste kapelliga Ingur ja Udmurdi Riikliku Ülikooli folklooriansambliga Tšiptširgan. Kõik kolm rühma osalevad ülikooli korraldatud konverentsi "Soome-ugri keeled haridusruumis" kontsertprogrammis.

19. märtsil sõidavad setud Jaškur-Bödja külla, kus nad esinevad koos etnofutuansambliga Tödjõ Juss. 20. märtsil on nad külalisteks Egra (vn Igra) külas rahvakunstifestivalil Subboteja ja ärasõidu eel ka Alnaši rajoonis Alnašis ja Baiterjakovos.

Paul Hagu ja Andreas Kalkuni juhtimisel tegutsenud meeskooris Liinats’uraq laulavad Tartus elavad peamiselt setu taustaga mehed, kes naudivad sellist meestelaulu, mida lauldi 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses setu külades. Nad on esinenud rahvamuusikafestivalidel Eestis, Lätis, Venemaal, Soomes ja Norras.

Liinats’uraq’ visiiti Udmurdimaale toetavad Udmurtia Rahvaste Sõpruse Maja rahvusvahelise ja soome-ugri koostöö osakond, etnoklubi Utka ja Ižkari (vn Iževsk) kultuurkapitali fond.