Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Külm kangutab Lahdenpohja linnapea ametist

18.03.2010

Venemaal Karjala vabariigis asuva Lahdenpohja linna volikogu arutab täna linnapea ametist tagandamist elanike külma kätte jätmise pärast, eelnevalt on piirkonnas levinud ka üleskutsed kommunaal-probleemidest pääsemiseks Soomega taasühineda.

Volikogu esimees Irina Kakovka selgitas agentuurile Regnum, et meer pole teinud midagi küttemurede lahendamiseks, samas on elumajades vaid neli kraadi sooja ja koolides on tunnid lühendatud.

Jaanuaris levisid Soome piiri ääres asuvas Lahdenpohjas lendlehed, mis kutsusid üles üles korraldama referendumi rajooni Venemaast eraldumise ja Soomega liitumise küsimuses. Samasugused üleskutsed levisid ka Sortavalas, kus FSB algatas isegi ekstremismi õhutamise paragrahvi alusel kriminaalasja. 

Karjala seadusandliku kogu liikme Ljudmila Afanasjeva sõnul levitati aga lendlehti just teravate kommunaalprobleemide pärast, mida kohalikud võimud lahendada ei suuda. 

Lendlehti seostati esmalt Karjala taasühinemist taotleva ühendusega Pro Karelia, ent selle liikmed eitasid oma osalust. Pro Karelia kodulehel ilmus ka artikkel, kus on öeldud, et Soomega ühinemise meeleolud tekkisid Karjala vabariigis juba 1990datel aastatel, kui isegi venelased nägid taasühinemises Soomega päästeteed raskest majanduslikust olukorrast. 


Regnum: Спикер горСовета Лахденпохьи: Отставку избранного мэра инициировали от безысходности (Карелия)

Pro Karelia eitab lendlehtede levitamist Karjalas