Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eestisse saabuvad mari heliloojad

25.03.2010

Homme saabuvad Eesti Muusika Päevadele mari heliloojad Valeri Kulšetov ja Ellina Arhipova, et tutvuda meie heliloojate loominguga ja luua vastastikuseid kontakte.

Nad külastavad kultuuriministeeriumi, Eesti Muusikaakadeemiat ja Eesti Heliloojate Liitu. Ees seisavad kohtumised heliloojate Olav Ehala, Veljo Tormise ja Toivo Tuleviga. Mari heliloojad loodavad Eestis arendada kontakte klassikalise muusika vallas.

Valeri Kulšetov (pildil) on Mari Heliloojate Liidu esimees ja Jakov Ešpai nimelise Mari Riikliku Filharmoonia kunstiline juht. Ta on kirjutanud muusikat mitmetele lavastustele, loonud kammermuusikat ja sümfoonilist muusikat. Ta on ka mitmete Marimaal väga tuntud laulude autor. Aastakümnetega on need laulud muutunud rahvalauludeks ja tihtipeale marid ei teagi, et tegemist on autorilauludega.

Ellina Arhipova on tunnustatud Mari helilooja ja õppejõud. Ta on kirjutanud mari muusikaajaloo kolmanda ooperi "Aldijar", klassikalist muusikat flöödile ja klaverile, arvukalt laule ja romansse. Arhipova on mitmekordne Mari riikliku preemia laureaat.