Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ilmus Rein Siku raamat "Minu ugrimugri"

18.06.2010

Kirjastuses Petrone Print ilmus rahvatantsijast ajakirjaniku Rein Siku raamat "Minu Ugrimugri", mis räägib soome-ugri rahvastest, nende kommetest ja tavadest.

Autor kirjutab oma teose kohta kohta nii: "Kirjutasin selle raamatu, et välja öelda ugrimugri suurim saladus.

"Ugrimugri – see on meie, soome-ugri rahvaste särav maailm täis vahvaid hõimlasi ja enneolematuid juhtumisi. Selliseid, mis saavad juhtuda vaid maalähedaste ugrimugridega, ei kellegi teisega: rokkivad vanaemad kartulipõllul, silmini õllesiltidesse uppunud sepp, lõõtspillimängija parlamendihoone fuajees ja püksata mehed Riigikogu õues; põlevas saunas leili võtvad mehed, majorid paanikasse ajanud trumm ja lumesaanil otse päikese südamesse sõitmine; poro kui üks maailma targemaid loomi, veresööjate sõprus kajakanäksijatega ning suure ja väikese tähega Meri rahvaid vapustamas… Vaat selliseid asju olen ilmas ringi vaadates kogenud. Ugrimugri maailm, kui selleni jõuda, on enam kui rahvad ja tavad, keeled ja meeled. See on hingeseisund, elamise viis."

Fenno-Ugria kaasabil on raamatusse paigutatud ka soome-ugri rahvaste asualasid tutvustavad kaardid.mis on populaarses reisiraamatute sarjas järjekorralt 22. raamat.

Petrone Print: raamatututvustus