Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Tallinn 2011 raames käivitus hõimurahvaste teatriprojekt

08.07.2010

Eile saabus Eestisse seitse noort näitlejat-muusikut Hantõ-Mansiiskist, Udmurtiast ja Marimaalt, et hakata ette valmistama Tallinn 2011 kultuuriprogrammi raames näidatavat lavastust.  

Soome-ugri rahvaste kultuurimälu tõlgendav etendus "Kaks teist ja üks" - soome-ugri mängud, milles osalevad nii eesti kui ka hõimurahvaste näitlejad, valmib erinevate eesti lavastajate käe all järgmise aasta suveks. Seda peaks näha saama Euroopa kultuuripealinna ürituste raames Skoone bastionile rajatavas Põhuteatris.

Sel aastal vaatavad trupi liikmed üheskoos etendusi festivalil Baltoscandal ja Eesti suvelavadel, osalevad loengutes, õpi- ja töötubades EMTA lavakunstikoolis ning teevad väljasõite Tartusse ja Setomaale. Toimuvad ka kokkusaamised lavastajatega ja esimesed proovid.

Fenno-Ugria  koordineeritava ja koostöös teatriga No99 teostatava teatriprojekti kunstiliseks eestvedajaks on Anne Türnpu. Lisaks Tallinn 2011-le toetavad ettevõtmist Hõimurahvaste Programm, Kultuurkapital ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus. Külaliste toidulauda aitab katta AS Salvest, majutust toetab GoHotels.

Fenno-Ugria Asutus