Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soomes algab soome-ugri festival Sugri-Rock

24.08.2010

Täna algab Soome-Venemaa Seltsi korraldatud soome-ugri rockfestival Sugri-Rock 2010, kus esinevad karjala, mari, udmurdi, handi-mansi, soome ja saami ansamblid. 

Kontserttuur algab saamide aladelt Kemist ja Põhja-Rootsi meä keelt kõnelevate soomlastega asustatud piirkonnast ning liigub lõunasse. Palju kontserte toimub koolides, kus soome noortele esitletakse nende hõimurahvaste muusikat.    

Soome on sõitnud kontserte andma Petroskoist pärit aunusekarjala ansambel Santtu Karhu & Talvisovat, maride Pairem, udmurdi noorte Silent Woo Goore ning hantide ja manside šamaanitraditsioone taaselustav H-Ural. Osaleb ka Joensuu ansambel Folkswagen ning Soome saamide Spire & Stalut.

Tuuri korraldajad loodavad luua võrgustikke nende rock-ansamblite vahel ja tihendada nende sidet soomlastega, korraldamaks tulevikus sarnaseid üritusi ka teistel soome-ugri aladel.  

Kontserdisarja sümboliks on tuli, mis kõlab paljudes soome-ugri keeltes sarnaselt: tul, tyl, nai, dolla. Festivali tutvustuses on ka öeldud, et kõiki soome-ugri rahvaid ühendab suurim püha loom karu. Kontsertidel esineb karu-nimeline laulja Santtu Karhu, karust lauldakse laule ja räägitakse lugusid.

Sugri Rock 2010