Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ižmakomide juurde hädamaandus lennuk

09.09.2010

Komimaal Ižma lennuväljal sooritas üleeile hädamaandumise reisilennuk Tu-154, kõik reisijad pääsesid vigastusteta. 

Meedia kirjutab juhtunust kui tõelisest imest, sest lendurid tulid eluohtlikust olukorrast õnnelikult välja, päästsid 72 reisijat ja meeskonna.

Väikese Ižma lennuvälja maandumisrada on vaid 1325 meetrit pikk, selline lennuk vajanuks aga vähemalt 2200 meetri pikkust rada. Õhusõiduk sõitis rajalt otsaga metsa, muud õnnetust maandumisel ei juhtunud.

Jakuutiast Moskvasse suundunud lennukil ütles kümne kilomeetri kõrgusel üles kogu elektrisüsteem, katkes side ja navigatsioon ning kütus ei jõudnud enam paakidest mootorisse. Lendurid olid otsinud visuaalselt sobivat maandumiskohta ja mõõtnud veeklaasi järgi maandumisnurka.

Ižma lennuväljale pole 20 aastat ühtki helikopterist suuremat õhusõidukit maandunud. Kuid kohalikud elanikud on imedega juba harjunud.

"Eelmisel aastal kukkus meie juurde meteoriit, tänavu siis lennuk. Järgmisel aastal kukuvad vast kosmonaudid maha, sest Plessetski kosmodroom on siin lähedal ja kõik need aparaadid lendavad üle meie," rääkis ižmalane Aljona Tretjakova telekanalile Vesti.

Вести.: Инцидент с Ту-154: чудесное спасение

ИТАР-ТАСС: Аварийная посадка самолета Ту-154М в Республике Коми