Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Euroopa keeltepäeval Tartus on esil ka liivi keel

16.09.2010

Fenno-Ugria Asutus tutvustab Euroopa keeltepäeva üritusel Tartus liivi keelt ning jagab teavet teistegi soome-ugri keelte kohta.

Reedel, 24. septembril, tutvustatakse Tartu Kaubamaja Aatriumi kolmel korrusel terve päeva jooksul Euroopa keeli ja keeleõppevõimalusi.

Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni algatusel tähistatakse igal aastal 26. septembril maailma eri paigus Euroopa keeltepäeva, millega tähtsustatakse kõiki Euroopas kõneldavaid keeli: nii suure kõnelejaskonnaga keeli kui ka murdeid, nii põliskeeli kui ka uusi keelekujusid.

Kultuuriinstituutide, saatkondade ja Tartu Ülikooli keelekeskuse abiga on Kaubamaja Aatriumi teisel korrusel võimalus infomaterjalide, mängude ja viktoriinide kaudu aimu saada sellest, milline on üks või teine keel. Kolmandal korrusel saab Tartu keeltekoolidelt uurida, milliseid keeli nende juures õppida saab.

Kell 12 antakse esimese korruse laval üle keeleõppe tunnuskirjad uuenduslike keeleõppeprojektide eest ning seejärel kuuleb lavalt etteasteid enam kui kümnes keeles. Et teooriale lisanduks ka praktika, saab alates kella ühest osa võtta tasuta keeletundidest Kaubamaja kolmandal korrusel. Nii õpetatakse huvilistele näiteks poola, hiina, jaapani ja liivi keelt.

Fenno-Ugria Asutus osaleb keeltepäeval teist korda, tutvustamaks laiemale avalikkusele soome-ugri keeli. Eelmisel aastal sai peatähelepanu vadja keel, seekord aga on fookuses liivi keel.  

Keeltepäeva programmiga saab tutvuda siin ja tasuta keeletundide ajakavaga siin.

Keeltepäev saab teoks saatkondade, keele- ja kultuuriinstituutide, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Euroopa Komisjoni Eesti esinduse koostöös. Keeltepäeva korraldab ja rahastab Euroopa Komisjoni esindus Eestis.