Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Film merjalastest kogus Veneetsias preemiaid

19.09.2010

Väljasurnud soome-ugri rahvast merjalastest kõnelev Vene film "Tsiitsitajad" sai septembri algul Veneetsia filmifestivalil kolm väiksemat auhinda.

Jekaterinburgi filmilavastaja Aleksei Fedortšenko linateos pälvis parima operaatoritöö preemia ja filmiajakirjanike föderatsiooni auhinna, lisaks veel oikumeenilise žürii preemia.

Film räägib sellest, kuidas kaks meest sõidavad Kostroma oblastist Ivanovo lähistele neist ühe naist matma. Lesestunud mees peab end merjalaseks ja jutustab kaaslasele lugusid oma elust ning rahvakommetest, mis on enamjaolt väljamõeldud, kuid see-eest ebamaiselt erootilised. Lisaks naise surnukehale on meestel kaasas ka kaks väikest laulvat metsvarblast – tsiitsitajat.

Naispeaosalist mängib filmis Narvast pärit näitlejanna Julia Aug, teistes osades on Juri Tsurilo, Igor Sergejev ja Viktor Suhhorukov.

Fedortšenko kommenteeris operaatoritöö eest saadud auhinda sõnadega, et Mihhail Kritšman on üks maailma parimaid operaatoreid. Filmis on näidatud palju loodust ja erootikat.

Kaasani kirjaniku Deniss Ossokini samanimelisel jutustusel põhinev film jõuab Venemaa ja Prantsusmaa kinodesse juba oktoobri lõpul.


РИА НОВОСТИ: "Овсянки" получили в Венеции приз за лучшую операторскую работу

Wikipedia: Овсянки (фильм)

Игорь Мишин: «Овсянки» — фильм о недолюбви»

ARTE: Osella – Beste technische Leistung