Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soome uus suursaadik Eestis andis üle volikirja

17.09.2010

Soome uus suursaadik Eestis Aleksi Härkönen andis täna üle oma volikirja president Toomas Hendrik Ilvesele Kadrioru lossis korraldatud tseremoonial.

Aleksi Härkönen töötas varem president Tarja Haloneni välispoliitilise nõunikuna. Tema eelkäija, suursaadik Jaakko Kalela jäi pärast viieaastase ametiaja lõppu pensionile.

1952. aastal sündinud Härkonen on saanud Helsingi Ülikoolist ühiskonnateaduste kandidaadi kraadi. 1980. aastal asus ta tööle Soome välisministeeriumisse, kus ta töötas peaasjalikult julgeolekupoliitika valdkonnas. Enne presidendi nõustamist oli Härkonen OSCEs Soome eesistumissekretariaadi juhataja.

"Soomlased ja eestlased on naabrid ning sugulasrahvad," rõhutas Härkönen oma ametisseastumise tervituses. Ta meenutas, et läbikäimine üle Soome lahe on olnud elav juba sajandeid ning rahvusliikumine ja iseseisvumine toimus mõlemas riigis pea üheaegselt.

Kuigi Nõukogude Liit katkestas Härkoneni sõnul Soome ja Eesti suhted pea pooleks sajandiks, on praegu, pärast Euroopa Liiduga liitumist, kahe maa koostöö tihedam kui iial enne. "Soome suursaatkond Tallinnas on valmis andma oma panuse Soome ja Eesti vaheliste suhete arendamisse vastastikuse austuse ja üksteiselt õppimise vaimus," kinnitas Härkonen oma pöördumise lõpus.

Soome Suursaatkond: Soome uus suursaadik Eestis andis üle volikirja