Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Laulukaupmees

Muusikaline etendus rahvaluulekogujast A. O. Väisänenist

N 14.10. kell 18 Eesti Draamateatri maalisaalis
R 15.10. kell 18 Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas Tartus

Hõimupäevade programmis on võimalik näha soome-ugri rahvamuusikat ja jaapani no-teatri elemente ühendavat etendust "Laulukaupmees" soome rahvaluulekogujast Armas Otto Väisänenist. Selle esitajateks on maineka Soome rahvalauluansambli MeNaiset lauljad Eila Hartikainen, Maari Kallberg ja Anneli Kont-Rahtola, kes kõik on õppinud rahvalaulu ja rahvamuusika erialal Sibeliuse Akadeemias ning tegutsevad ka rahvamuusikauurijatena. Etenduse käsikirja autor ja lavastaja on Mia Pätsi.

"Laulukaupmehes" meenutab A. O. Väisänen oma kogumismatkasid Soomes, Karjalas, Setumaal ja Mordvas. Etendus põhineb Väisäneni matkapäevikutel ja tema poolt kogutud pärimusmuusikal elavas esituses, olles samas ka teaduslikult täpne käsitlus. Võimsat laulu täiendab lakooniline no-teatri liikumine.

Soome folklorist Armas Otto Väisänen (1890-1969) , kelle sünnist täitus tänavu 120 aastat, on eesti laiemale publikule tuttav teatrietenduse ja filmi "Taarka" kaudu. Väisänen oli ka setu lauliku Hilana Taarka hea laulumälu avastaja ja avalikkuse ette tooja, tema kutsel viibis Taarka oma kooriga 1921. aastal Helsingis.

Etenduskohtades on välja pandud ka Soome Instituudi koostatud näitus A. O. Väisäneni fotodest.

Piletid 100/75 kr Tallinnas ja 75/50 kr Tartus on müügil tund enne algust kohapeal.